Exponaut René je z Libereckého kraje!

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Ve společnosti

Seznamte se, to je exponaut René!

Náš maskot pro českou expozici na světové výstavě Expo 2025 v Ósace v Japonsku. Toto je plyšová verze Reného, ale původní René je skleněný. Jde o skleněnou plastiku, kterou vytvořil český výtvarník René Roubíček na konci 50. let minulého století. Existuje jeden originál, který byl doteď ukryt před zraky veřejnosti v domě Roubíčků v Kamenickém Šenově. Ve sklárně Pačinek v Kunraticích u Cvikova pak bude postupně vyrobeno 25 uměleckých kopií Reného. Mimochodem, i plyšová verze pochází z Libereckého kraje, výrobce je firma Hamiro z Nového Boru.

Měla jsem také možnost zúčastnit se virtuální prohlídky budoucího českého pavilonu, který pro Expo 2025 vytvořilo architektonické studio Apropos Architects. Musím říct, že mě budoucí český pavilon chytil za srdce.

V architektonické soutěži se sešlo 38 návrhů, takže opravdu bylo z čeho vybírat.

odkaz Podívejte se na vítězné návrhy zde

Všimněte si nejen vítězného návrhu, ale také překrásného návrhu, který se umístil na třetím místě. Je z autorské dílny libereckého studia Mjolk architekti. Myslím, že vybrat nejlepší architektonický návrh opravdu nebylo jednoduché.

Brány světové výstavy Expo 2025 v Ósace se otevřou v neděli 13. dubna 2025 a my máme dobře nakročeno k tomu, aby naše účast na Expo 2025 byla velkolepá, inspirativní a ukázala světu, že Česko je národ s uměleckým cítěním, s prvotřídní architekturou a bohatou historii výtvarníků, zejména sklářů. My z Libereckého kraje díky #crystalvalley, #mjolkarchitekti, #hamironovýbor #pacinekglass jsme součástí.View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/exponaut-rene#sigProIddb29a462c6
odkaz Další podrobnosti

sepsalJarmila Levko

(0 - počet hlasů)
Přečteno 7 krát
Označeno v :

Více z této kategorie:

« Jarní dámské setkání