Naši krásní andělé
Jarmila Levko

Naši krásní andělé

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Ve společnosti

Třetí adventní neděli mi udělal radost nevšední koncert v Kulturním centru Golf v Semilech.

Vánoční repertoár v podání Podkrkonošského symfonického orchestru a sborů Jizerka a Jizeran, pod dirigentskou taktovkou Martina Hyblera, nesl název Naši krásní andělé. V první části jsme slyšeli pásmo koled v úpravě Martina Hyblera a v druhé části Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby. Ostatně, co by to bylo za advent bez Rybovky!

Večer to byl překrásný, atmosféra v pravdě vánoční. Pro mě osobně to byl také večer vzpomínek na dětství. Právě v dětském pěveckém sboru Jizerka jsem zpívala do svých 14 let, než jsem se odstěhovala ze Semil do Liberce (a Jizerku vyměnila za Severáček).

Koncert provázela řada milých setkání, se starostkou Semil Lenou Mlejnkovou i s přáteli z dětství. Zvláště milé pak bylo setkání se sbormistryní Alenou Brádlovou, která Jizerku se svým manželem Václavem založila a dlouhá léta vedla. Kolika dětem dali do života lásku k hudbě, to neumím spočítat. Ale bylo jich, tedy vlastně nás, mnoho. Řada z nich se dokonce dala na profesionální uměleckou dráhu – jen v našem libereckém divadle máme tři zpěváky odchované Jizerkou. Mnoho dalších se věnuje hudbě aktivně ve svém volném čase, zpívají v dospělé Jizerce nebo hrají v Podkrkonošském symfonickém orchestru. Zkrátka v Semilech hudba žije!

Děkuji za krásný zážitek!


View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/nasi-krasni-andele#sigProId52b35137a9


sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 167 krát
Označeno v :