Výjezdní zasedání Výboru pro kulturu v oceněném Muzeu Českého ráje v Turnově

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

Včerejší zasedání Výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje bylo výjezdní, sešli jsme se v Muzeu Českého ráje v Turnově.

Právě toto muzeum se může pochlubit mimořádným úspěchem – oceněním v Národní soutěži muzeí Gloria musaelis 2023. Jejich výstava Krystaly – 80 let ve službách technického pokroku získala 2. místo v kategorii Muzejní výstava roku 2023.

Turnovské muzeum se zaměřuje na historii zpracování drahých kamenů a šperkařství. Patří k nejstarším muzeím regionálního typu v České republice, bylo založeno roku 1886. Specializace na drahé kameny a šperky pak přichází již ve 30.letech minulého století.

O tomto víkendu (25. a 26.května) pořádá muzeum Staročeské řemeslnické trhy Turnov – festival řemesel, hudby a divadla. Budou to dva dny plné programu pro děti i dospělé, ideální náplň pro jednotlivce i rodiny.

odkaz Mrkněte na program

Navštívili jsme také řemeslnou uličku a po jednání jsem se ještě prošla centrem Turnova. Prožila jsem tu kus dětství, chodila jsem tu do školky a na základní školu do čtvrté třídy, než jsem se s maminkou odstěhovala do Semil. Turnov je dnes ještě krásnější, než jak si ho pamatuji z dětství.


View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/vyjezdni-zasedani#sigProIdab00c11585


sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 42 krát
Označeno v :