Benefiční slavnost v Hejnicích

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

Střední škola Jana Blahoslava v Hejnicích uspořádala na závěr školního roku velkolepou zahradní slavnost.

Studenti, pedagogové, rodiče a přátelé školy oslavili společně pětisté výročí narození pedagoga, kněze a biskupa Jednoty Bratrské Jana Blahoslava, po němž je škola pojmenována. Pozvání přijal také senátor Michael Canov, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a řada dalších osobností.

V překrásném prostředí školní zahrady jsme viděli divadlo v podání studentů místní školy, slyšeli kapely, ale také jsme se dozvěděli více o životě Jana Blahoslavova. Třeba to, že byl pravděpodobně první, nebo minimálně jedním z prvních, kdo nosil v našich končinách brýle. Tuto skutečnost připomněla výstava nevšedních brýlí, které vytvořili studenti ve výtvarném ateliéru. Co je ale důležité, že v rámci zahradní slavnosti jsme měli možnost přispět na stavbu nové budovy, kde bude jídelna a ubytování pro studenty. Nadace Euronisa ke každé vybrané koruně přidala druhou, a tak se přímo na místě vybralo přes 420 tisíc korun.

Střední škola Jana Blahoslava je škola velmi mladá. První dvě třídy studentů sem nastoupily v září 2021, jedna na obor předškolní a mimoškolní pedagogika a druhá na veřejnoprávní činnost. Školu zřizuje Jednota Bratrská a je radost sledovat, jak se škole postupně daří uvádět v život její smělé plány. Jsem ráda, že v našem kraji tuto školu máme. Ostatně, jednou z prvních studentek je od září 2021 moje dcera Laura. Nově vznikající škole jsme obě věřily od začátku a nezklamala nás. Milí zaměstnanci a spolupracovníci školy, děkuji za vaši práci a přeji vám i studentům hezké prázdniny!sepsalJarmila Levko

(4 - počet hlasů)
Přečteno 225 krát
Označeno v :