Návštěva v Lomnici nad Popelkou
Jarmila Levko

Návštěva v Lomnici nad Popelkou

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

V minulém týdnu jsem navštívila Lomnici nad Popelkou. Děkuji za přijetí starostovi Josefu Šimkovi a místostarostovi Zdeňku Rajmovi.

Kromě debaty nad aktuálními otázkami týkajících se legislativy i financování jsem měla možnost se blíže s městem seznámit.

Navštívila jsem místní základní školu, která postupně prochází rekonstrukcí učeben, podařilo se také vybudovat zázemí pro dílenskou výuku.

Podívala jsem se na zvony v nejstarším objektu ve městě, dřevěné zvonici na hřbitově. Původní zvon Mikuláš z roku 1590 byl opraven a v roce 2017 byly odlity dva zcela nové zvony, Marie a Eliška, protože ty původní se nedochovaly. Dnes má zvonice opět tři zvony, ale co je důležité, také zvoníky, kteří je pravidelně rozeznívají.

Zaujalo mě krásně zrekonstruované kino, s kavárnou vyzdobenou ve stylu komiksové knihy Alois Nebel. Je to pocta autorovi knihy Jaroslavu Rudišovi, který strávil své dětství právě v Lomnici nad Popelkou.

Naopak Tylovo divadlo, postavené v roce 1930, na svou rekonstrukci teprve čeká. Kromě opravy divadla tu mají další smělé plány, například rekonstrukci autobusového nádraží nebo revitalizaci náměstí. Věřím, že se podaří postupně zrealizovat všechny.

Děkuji panu starostovi i panu místostarostovi za jejich čas, bylo mi ctí seznámit se s historií Lomnice nad Popelkou i plány jejího budoucího rozvoje.
(1 Hlasovat)
Přečteno 172 krát
Označeno v :