Studenti v Poslanecké sněmovně

Ve sněmovně

V pátek 18. 3. 2022 jsem se v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky setkala se studenty druhého ročníku Střední školy v Semilech, oboru požární ochrana. Jako poslanec Libereckého kraje jsem navázala na již tradiční prohlídky, které v minulosti organizoval Jan Farský.

Prohlídka probíhala v mimořádně pozitivní atmosféře. Studenti si prohlédli historické prostory dolní komory, seznámili se s historií této významné budovy a měli možnost nahlédnout do zázemí, ve kterém pracují zákonodárci. Velký zájem budila expozice faksimilií vybraných historických dokumentů z počátku parlamentní demokracie ještě z doby Rakouska – Uherska a průvodcův výklad (k pryč) zákona 22/1930 Sb., o zásluhách T. G. Masaryka, který má dva paragrafy. V prvním z nich je uvedeno: “T. G. Masaryk zasloužil se o stát” a v bodě druhém: “Výrok tento budiž na věčnou paměť vtesán do kamene v obou sněmovnách Národního shromáždění”.

Na závěr exkurze jsem pro studenty připravila krátký kvíz a prověřila jejich znalosti systému parlamentní demokracie. Odměnou za správné odpovědi byla spousta sladkostí. Úroveň znalostí studentů, stejně jako řada otázek, které jsem dostala, mě mimořádně potěšila. Naprostá většina otázek byla zodpovězena správně. Byl cítit velký zájem o politické dění v naší zemi a přehled. Byla jsem velmi mile překvapena. Setkání s takto vnímavými mladými lidmi je vždy inspirativní. Budu se těšit na příští rok a věřím, že budeme v tradici pokračovat.

sepsalJarmila Levko


odkaz Studenti ve sněmovně
(1 Hlasovat)
Přečteno 408 krát
Označeno v :

Související položky (podle značky)

Více z této kategorie:

První tři měsíce »