Technická univerzita v Liberci slaví 70 let

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

Technická univerzita v Liberci a její nejstarší Fakulta strojní slaví 70. výročí založení. Původně se jmenovala Vysoká škola strojní a za těch 70 let se značně rozrostla. Dnes má sedm fakult.

Patřím mezi její početné absolventy, a tak pro mě byla účast na oslavách srdeční záležitostí. Tady jsem prožila pět krásných studijních let, Sametovou revoluci i velkou studentskou lásku. Kromě znalostí jsem si odnesla i řadu přátelství na celý život.

Zahájení oslav bylo ve jménu diskuse o minulosti i budoucnosti TUL, které se zúčastnil hejtman Libereckého kraje Martin Půta, primátor Liberce Jaroslav Zámečník, rektor TUL Miroslav Březina a emeritní rektoři David Lukáš a Zdeněk Kůs.

V rámci oslav proběhla řada odborných přednášek v bloku nazvaném Věda a TUL (mimochodem, chloubou naší univerzity je výzkum v oblasti nanotechnologií). Do druhého bloku Společenská odpovědnost TUL patřilo i připomenutí událostí v revolučním roce 1989, kde jsme vzpomínali my, přímí účastníci. Bylo to milé setkání, trochu nostalgie a také uvědomění si dvou věcí. Za prvé, že demokracie je složitá a pěstovat ji a udržet je dosti obtížný úkol. A za druhé, že nemládneme - když vás začnou zvát jako pamětníka. Je to zvláštní pocit.

Milá univerzito, přeji všechno nejlepší k narozeninám a ať se daří!odkaz Více o TUL

sepsalJarmila Levko

(3 - počet hlasů)
Přečteno 129 krát
Označeno v :